BURSLULUK BAŞVURULARI - ANAŞEHİR KOLEJİ


Etimesgut Bağlıca Anaşehir Koleji 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Bursluluk Sınavı 24 MART 2018 CUMARTESİ-25 MART 2018  PAZAR günü yapılacaktır. Bursluluk sınavı başvurusu yapmak için internet sitemizin sağ üst kısmında bulunan "Burs Başvuru" sekmesini tıklayarak, doldurunuz. 

Bilgi ve kayıt için okulumuzu arayınız! 444 69 61 & 0312 234 22 34

 

   

 ANAŞEHİR KOLEJİ ETİMESGUT BURSLULUK SINAVI İLE

    ÇOCUĞUNUZ GELECEĞİNİ KAZANACAK!

ETİMESGUT BURSLULUK SINAVI NEDİR?

Merhaba, bu yazımızda size, bursluluk sınavı hakkında bilgi vereceğiz. Etimesgut bursluluk sınavı başlığı altında, çocuğunuzun Etimesgut’ta girebileceği bursluluk sınavlarının sağladığı imkânlardan bahsedeceğiz. Yazımızı okumayı bitirdiğinizde, çocuğunuzun kazanacağı bursluluk sınavıyla ne kadar harika eğitim olanaklarına ulaşacağını fark edeceksiniz. 

Başarılı çocuğa tam destek!

Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı bursluluk sınavı dışında, özel okullar kendi bünyelerinde bursluluk sınavı yapmaktadır. Başarılı öğrencilere verilen burs ile öğrencilere destek olunmaktadır. Özel okulların bu örnek davranışı, gelir eşitsizliğinden doğan ve öğrencinin eğitimden yoksun kalma dezavantajını yok ederek öğrencilere dolayısıyla ülkemize eğitimli bireylerin yetişmesine büyük katkı sağlamaktadır.

Etimesgut bursluluk sınavı olanakları

Bursluluk oranı, okuldan okula değişir. %25’le başlayan bursluluk oranlarını, öğrencinin başarısına göre %100’lere kadar çıkabilir. Bursluluk, öğrenciye eğitim giderlerinin karşılanması konusunda destek olduğu gibi, aynı zamanda gösterdiği başarıdan dolayı çevresinden aldığı takdirle öz güvenli olmasını da sağlamaktadır.

Özel bir okulun yapacağı bursluluk sınavıyla ilgili, sınavın birçok sınıfı kapsamasına, sadece bir seneyi veya bir eğitim kademesini değil olabildiğince uzun süre çocuğunuzu desteklemesi gibi faktörler bursluluk sınavını yapan kurumun kalitesi hakkında size ipucu verecektir.

Etimesgut Bağlıca’da bulunan Anaşehir KOLEJİ’nin, başarılı öğrencileri seçmek için 25 Mart 2018’de yapacağı bursluluk sınavıyla ilgili, bursluluk başvurusunu sitemizden yapabilirsiniz.

2

 

Meta açıklaması: 

Bu yazımızda size, bursluluk sınavı hakkında bilgi vereceğiz. Etimesgut bursluluk sınavı başlığı altında, çocuğunuzun Etimesgut’ta girebileceği bursluluk sınavlarının sağladığı imkânlardan bahsedeceğiz.

Dış link:  https://www.youtube.com/watch?v=gAt56wA9zBI

İç link:    http://www.anasehirkoleji.com/goster.php?id=114&tur=3